“Mūsu mazā bibliotēka”
2019.gada janvārī- maijā sadarbībā ar Gulbenes bērnu bibliotēku iesaistījāmies izdevniecības “Liels un mazs” starptautiskā projektā “Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem.
Projektā piedalījās sešas valstis- Latvija, Igaunija, Slovēnija, Polija, Lietuva un Horvātija.
Projekta mērķis bija veicināt bērnu interesi par literatūru un ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm.
Projekta ietvaros 6-7-gadnieku grupas audzēkņi kopā ar savām skolotājām ne vien lasīja piedāvātās grāmatas, bet arī uzzināja daudz jauna par projektā iesaistītajām valstīm, spēlēja spēles, risināja uzdevumus un minēja mīklas, zīmēja, veidoja, līmēja, strādāja individuālajās darba burtnīcās.
“Mūsu mazajā bibliotēkā” iekļautās grāmatas:
Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska “Vista vai ola?” (tulk. Ingmāra Balode);
Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka “Lūdzu, apskauj mani” (tulk. Ingmāra Balode);
Majda Korena, Agata Dudeka “Uzvāri man pasaciņu!” (tulk. Māra Gredzena);
Peters Svetina, Damjans Stepančičs “Brīnumu gredzens” (tulk. Māra Gredzena);
Hilli Randa, Katerīne Zaripa “Sniegbaltais un ogļmelnais” (tulk. Maima Grīnberga);
Mārtiņš Zutis “Nenotikušais atklājums“.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Maijā mazie lasītāji iepazina projekta sesto grāmatu- Slovēnijas autoru Petera Svetinas un Damjana Stepančiča stāstu “Brīnumu gredzens“ par dziedātājas Ļudmilas Krasincas gredzenu, kuram piemita burvju spēja iegūt arvien jaunus draugus savai valkātājai. Zīmējumos bērni attēloja savus sapņus, kurus gribētu piepildīt, ja vien viņiem būtu līdzīgi burvju gredzeni.
Savukārt, bērnu bibliotēkā projekta noslēguma pasākumā bērni izmēģināja burvju gredzenus izgatavot paši savām rokām. Laiks rādīs, kādas burvju spējas tiem piemīt!
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Aprīlī bērni lasīja poļu autoru grāmatiņu “Vista vai ola?“ un kopā ar cālīti meklēja atbildi uz mūžseno jautājumu- kas gan bija pirmais, vista vai ola? Pēc stāsta izlasīšanas bērni minēja mīklas un zīmējumos attēloja to atminējumus, spēlēja spēli ar metamo kauliņu un soli pa solim zīmēja vistu, kā arī veica eksperimentu un pārbaudīja, kura ir vārīta, kura nevārīta ola.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Martā pienākusi kārta poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča grāmatiņai “Lūdzu, apskauj mani“ ar Emilijas Džubakas ilustrācijām.
… Kādā dienā Lāču Tētis un viņa dēls mežā dalīja apskāvienus… Kā dzīvnieki izturējās, kad abi lāči tos apskāva? Vai visi reaģēja vienādi? Vai visi apskāvieni bija vienādi ilgi un spēcīgi? Kāpēc? Uz šiem jautājumiem bērni meklēja atbildes, kā arī spēlēja atmiņas spēli, pārbaudīja spēkus burtu mežģī un izgatavoja astoņkājus, kuri ik dienas atgādinās, ka vienmēr ir pietiekami vietas vēl vienam apskāvienam!
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Februāra nogalē 6-gadnieki lasīja grāmatu “Sniegbaltais un ogļmelnais”– stāstu par kaķiem Amadeju un Ludvigu. Kad saimnieki devās savās mūziķu gaitās uz citām zemēm, abi draugi sāka saimniekot patstāvīgi, un visus mājas darbus darīja precīzi norādītajā laikā. Protams, viņi pazina pulksteni, un nodarbību laikā to mācījās arī bērni. Savukārt, 6.martā čaklos lasītājus Bērnu bibliotēkā gaidīja pārsteigums- tikšanās ar šīs grāmatas autori Hilli Randu no Igaunijas!
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Februāra sākumā bērni lasīja grāmatu “Uzvāri man pasaciņu”, kuru uzrakstījusi viena no visiemīļotākajām slovēņu bērnu grāmatu autorēm Majda Korena. Pēc stāsta izlasīšanas bērni diskutēja par dažādām garšām, uzzināja, kurā mēles daļā mēs sajūtam katru garšu, kā dažādās valodās sauc zupu, un pat to, ka Ķīnā zupu vāra no bezdelīgu siekalām, kas izmantotas ligzdiņu būvei…
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Kā pirmo bērni iepazina latviešu autora Mārtiņa Zuša grāmatiņu “Nenotikušais atklājums”. Pēc stāsta izlasīšanas bērni gan izdomāja jaunus krāsu nosaukumus, gan veica eksperimentu ar pupu diedzēšanu. Savukārt, dodoties uz noslēguma nodarbību Bērnu bibliotēkā, līdzi ņēma savus zīmējumus un kopā ar vecākiem izgatavotos vienpadsmitkājus!