2022./2023.m.g.

Ekoskolas gada tēma:

VIDE UN VESELĪGS DZĪVESVEIDS

Pirmsskolai ir būtiska nozīme jauno cilvēku veselības nostiprināšanā un uzturēšanā. Laba veselība bērnībā un jaunībā ne tikai palīdz izvairīties no veselības problēmām nākotnē, tā palīdz arī mācību procesā. Un tomēr ne mazāk svarīgs faktors ir mūsu veselīgā dzīvesveida ietekme uz vidi. Mūsu veselības stāvoklis ir atkarīgs ne tikai no fiziskās, bet arī no garīgās labsajūtas, pārliecības un skatījuma uz dzīvi. Tādēļ, lai radītu labus priekšnosacījumus veselīgam dzīvesveidam, ir svarīgi mainīt sabiedrības attieksmi un paradumus. Veselīgs dzīvesveids nav saistīts tikai ar fiziskiem vingrinājumiem un diētu. Tam jāattiecas arī uz tīru un veselīgu vidi, kā arī garīgo veselību. Šīs vērtības ietekmē sociālā un fiziskā vide (tās ietekmē ūdens, gaiss, pārtika, sadzīves atkritumi, darba vide), kā arī cilvēka veselības aprūpe.

3.novembrī- Āra izglītības diena

Āra izglītības dienā aktīva darbošanās ārā, neskatoties uz laika apstākļiem. Stādījām sīpolpuķes, klausījāmies skaņas pilsētā, zīmējām un veidojām dažādus simbolus no koku lapām.

1d908b55-540b-42af-9a43-5cce025f3ed5

bf89aec9-8086-4ab4-ac7c-1dbf8d184c9d

6590cc9d-fcf8-4269-ae7a-95bb722bc9c1

f4273eb2-7d9d-4da3-952c-a7f5ca1ee16c

8e9a863f-2f60-4835-b131-5c0ccc76a0aa

0e572f15-ad01-4b79-bf49-8586efc702e0

 

—————————————————————————————————————————

Oktobra izskaņā- Uzsākam makulatūras un bateriju akciju

Esam uzsākuši makulatūras un bateriju akciju!

Paldies mūsu draugiem Pilsētvides serviss par konteinera piešķiršanu makulatūras uzkrāšanai!

Baterijas

Makulatūra

 

—————————————————————————————————————————

17.oktobrī – Pasaules pārtikas diena

Pasaules pārtikas dienas ietvaros visās vecuma grupās sadarbībā ar vecākiem, viņu atbalstu tika gatavoti dažādi gardumi no pašmāju produktiem.

Pārtikas diena

Pārtikas diena 4

Pārtikas diena1

Pārtikas diena2

 

 

————————————————————————————————————————–

3.-9.oktobris – Labo darbu nedēļa

 

 

Atsaucoties Gulbenes novada pašvaldības aicinājumam, piedalījāmies sīpolpuķu stādīšanā, tieši tāpat, esam papildinājuši savas iestādes teritoriju ar jauniem koku stādiņiem – šoreiz kastanīšiem. Lai labi aug un priecē!

Sīpolpuķes

Sīpolpuķes 6

Sīpolpuķes 1

 

—————————————————————————————————————————

 

3.-7.oktobrī – labdarības akcija “Palīdzēsim dzīvniekiem!”

 

Oktobra mēnesis, kā ierasts, mūsu iestādē ir labdarības mēnesis! Visi kopā esam paveikuši varenu un labu darbu! Pavisam kopā saziedoti 131,5 kg barības suņiem, 53,5 kg kaķu barības un 153 kg smiltis kaķu tualetēm. Akcijā saziedotās lietas nodotas Alūksnes dzīvnieku patversmei “Astes un Ūsas” un Gulbenes Ķepaiņu draugu klubam.

Ķepaiņi 3

Ķepaiņi 5

Ķepaiņi 4

————————————————————————————————————————–

Rudentiņ, bagāts vīrs,

Daudz tu vedi vezumā:

Rudens rutki, rācenīši,

Rudens baltie kāpostiņi.

Rudens velšu dāsnums siltumnīcā un dobēs šogad mūs lutina! Visu vecuma grupu bērni iesaistījās veselīgu ēdienu gatavošanā, tādējādi turpinot apgūt jaunas iemaņas un prasmes, kā arī, turpināja nostiprināt un papildināt savas zināšanas par dārza veltēm. Katras grupiņas bērni kopā ar skolotājām un skolotāju palīdzēm gatavoja ko atšķirīgu: gardus ābolu našķus, ceptus ābolus ar putukrējumu, veselīgas dārzeņu un ābolu maizītes, sulu spiedē spieda vitamīniem bagātas dārzeņu un augļu sulas un veselīgus dārzeņu salātus. Gala rezultātā ieguvēji visi, jo iegūtas daudz jaunas zināšanas un palutinātas garšas kārpiņas!

22

………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Zaļie darbi rudenī!

Piekrītot sauklim- “Darbs nes augļus”, septembra mēnesis aizritējis ražas novākšanas gaisotnē! Mūsu iestādes lielie un mazie darba rūķi aktīvi darbojās siltumnīcā un augu un dārzeņu dobēs. Visi kopā noskaidrojām, kuri dārzeņi šogad devuši lielāko ražu un kurš dārzenis mūs neiepriecināja ar savu dāsnumu. Neskatoties uz to, mēs noskaidrojām smagāko un vieglāko dārzeni, lielāko un mazāko dārzeni, kā arī mums bija iespēja saskaitīt, cik dāsni bijuši pavasarī stādītie kartupeļi, kuri devuši bagātu kartupeļu birumu. Nu un, kur nu bez dārzeņu degustācijas, kas ir neatņemama sastāvdaļa pēc kopīgi labi padarīta darba!

3

2

4

1

7

6

5