Jaunumi

Ekoskolā aizvadīts darbīgs mācību gads

Starptautiskajā Āra nodarbību dienā mūsu pirmsskolā notika Ekoskolas gada tēmas noslēguma pasākums. Šajā mācību gadā mūsu Ekoskolas tēma bija enerģija, tādēļ 20.maijā kopā ar mūsu brīvprātīgajiem jauniešiem organizējām Enerģisko dienu ar dažādām interesantām un izzinošām aktivitātēm bērniem. Laika apstākļi bija īpaši labvēlīgi vēja enerģijas pētīšanai, izmantojot pašgatavotas vējdzirnaviņas, vēdeklīšus, lidspalvas un pat gaisa pūķus un ziepju burbuļus. Ar lielu interesi bērni vēroja, kā enerģiju rada ūdens plūsma, un bija pārsteigti uzzinot, ka tieši saules enerģijas ietekmē tik ātri no bruģa “pazūd” viņu ar ūdeni zīmētie zīmējumi. Protams, neiztikām arī bez atraktīvām dejām! Pasākuma noslēgumā bijām gandarīti, novērtējot, ka mācību gada laikā bērni daudz ko jaunu uzzinājuši par šo tēmu. Uz jautājumu “Kas ir enerģija?” saņēmām ļoti pārliecinošas atbildes – vējš, gaisma, siltums, elektrība, zibens, ūdens. Bērni zina, ka enerģija ir, kad ir jautri, silti un gribas patrakot, ka enerģiju sniedz ēdiens, un to var atjaunot guļot.

Pavasara sezonā čakli darbojāmies arī citās Ekoskolas tēmās.
Iestādes teritorijā turpinājām pētīt un vairot dabas daudzveidību. Kopīgiem bērnu un pieaugušo spēkiem mūsu Augu taka ir ieguvusi gan koka sētiņas, gan jaunas augu sugas pļavā un zem ozoliem.

Esam uzsākuši sadarbību ar ornitologu Elviju Kantānu, kurš 6-gadniekiem vadīja aizraujošu nodarbību par putniem un palīdzēja apzināt, kādu sugu putni ir apmetušies mūsu apkārtnē. Bijām patīkami pārsteigti, uzzinot, ka pirmsskolas apkārtnē iespējams pamanīt pat līdz 50 sugu putniem un vienu no teritorijā augošajām priedēm par ligzdošanas vietu ir izvēlējies Latvijā īpaši aizsargājamais putns – vidējais dzenis. Īpašs piedzīvojums mūsu audzēkņiem bija piedalīšanās melno mušķērāju gredzenošanā.

Viena no Ekoskolas pamattēmām ir atkritumi. Svarīgākā atziņa, ko vēlamies iemācīt bērniem savā Ekoskolā, ir atkritumu samazināšana ikdienā. Nākamais solis – to otrreizēja izmantošana. Tādēļ jauno mācību siltumnīcu, kurā plānojam audzēt tomātus un citus dārzeņus, kopīgiem spēkiem veidojām no izlietotām plastmasa pudelēm. Paldies visiem, kuri atsaucās mūsu lūgumam un palīdzēja savākt izejmateriālus šī projekta īstenošanai!
Ekoskola – tas nozīmē daudz pētnieciska rakstura nodarbību ārā, daudz kustību aktivitāšu svaigā gaisā. Ikgadējās velo dienas bērniem vienmēr ir īpašs piedzīvojums. Šoreiz, atsaucīgo pašvaldības policistu pavadīti, devāmies velo braucienā uz Spārītes parku. Pa jaunajiem grantētajiem celiņiem velosipēdi ripoja lieliski!

Vasaru sagaidām, aktīvi piedaloties LTSA organizētajā Eiropas jūdzē, krusu šķērsu izstaigājot savu pilsētu un aizrautīgi krājot noietos kilometrus.
Gan bērniem, gan pieaugušajiem Ekoskolā dienas rit aktīvi un darbīgi, mācoties un iesaistoties praktiskās rīcībās dabas daudzveidības un vides ilgtspējas saglabāšanā. 

Lai saulaina un zaļiem darbiem bagāta vasara!

Ekoskolas koordinatore Inita Artistova

Ekopadomes piedāvājums- Lietu maiņa tiešsaistē

Ekopadomē esam atraduši risinājumu, kā organizēt dažādu lietu maiņu starp mūsu pirmsskolas vecākiem un darbiniekiem. 

Telpu trūkuma dēļ piedāvājam organizēt lietu maiņu interneta vidē. 

 Katram tagad ir iespēja atdot, dāvināt, mainīt vai par kādu samaksu piedāvāt citiem vai iegūt savā īpašumā lietas, kuras vienam kļuvušas nevajadzīgas, bet var noderēt kādam citam. 

Vietnes lietošana ir pavisam vienkārša: lai izveidotu savu paziņojumu, izvēlieties atbilstošo virsrakstu un uzklikšķiniet uz +. Virsrakstā norādiet darbību (atdodu, dāvinu, vēlos atrast, u.c.), pēc tam tekstā nedaudz raksturojiet savu piedāvājumu vai vajadzību. Noteikti pievienojiet savu telefona numuru vai e-pasta adresi saziņai. Varat pievienot arī vienu fotogrāfiju vai nelielu video. 

Ekopadome aicina – būsim atsaucīgi, saudzēsim vidi un, ja vien iespējams, dosim lietām otru dzīvi, pirms izmetam un pērkam jaunu!   

Piekļuves linku atradīsiet savā WhatsApp grupā! 

      

 

                                                                             

Lasi avīzītes “Zaļie Padomi” jauno izdevumu – TAUPI ENERĢIJU!

Janvārī mūsu pirmsskolā notiek akcija “Taupi enerģiju- izmanto abas papīra puses!” Mācāmies papīru lietot tik taupīgi, cik vien iespējams.

Tādēļ arī avīzīte “Zaļie Padomi” šoreiz pie lasītājiem dodas neierastā- digitālā formātā.

Protams, ja vēlies lasīt, kā ierasts, papīra avīzīti, droši saki vai raksti- izdrukāsim eksemplāru tieši tev!

Avīzīti lasi šeit!

Taupīsim enerģiju kopā!

Informācija vecākiem par E-klases lietošanu

Cien.vecāki!

2020./2021.mācību gadā mūsu pirmsskolā tiek ieviesta tiešsaistes skolvadības sistēma E-klase. 

 

Vecāku/bērnu likumisko pārstāvju pievienošanu E-klasei veic grupu skolotājas, izmantojot vecāku tālruņa numuru.

Pēc jūsu pievienošanās E-klasei lūdzam to izmantot , lai

*sekotu bērnu ikdienai (sadaļā Dienasgrāmata);

*komunicētu e-pasta sarakstē ar iestādes administrāciju un pedagogiem;

*informētu par pirmsskolas kavējumu. Kavējuma pieteikumu lūdzam iesniegt ne vēlāk kā pirmajā kavējuma dienā līdz pulksten 8.30!

Pateicamies par sapratni!

 

Paldies visiem aktīvajiem un atsaucīgajiem Ekoskolu Rīcības dienu 2020 dalībniekiem!

2020.gada Ekoskolu Rīcības dienas #LabieDarbiPlanētai aizvadītas godam!

Ekopadome sirsnīgi pateicas visiem mazajiem un lielajiem – čaklajiem, atsaucīgajiem, aktīvajiem un radošajiem Rīcības dienu  dalībniekiem:

  • mūsu pirmsskolā,
  • Gulbenes novada vidusskolā,
  • Gulbenes Valdorfa skolā,
  • Gulbenes 2.PII “Rūķītis”!

Mēs cītīgi vācām makulatūru un izlietotās baterijas,  izgatavojām sev rotaļlietas no otrreiz izmantojamiem materiāliem un pat izmēģinājām darināt papīru, mēs vairāk mācījāmies ārā, svaigā gaisā, un centāmies pārvietoties dabai draudzīgā veidā.

Mēs visi kopā ne vien paši katru dienu  paveicām kādu labu darbu, bet arī klātienē un sociālajos tīklos informējām un iesaistījām apkārtējo sabiedrību videi draudzīgās rīcībās.

Pateicamies par atbalstu un palīdzību mūsu novada pašvaldības un bibliotēkas darbiniekiem!

 
Vairāk foto šeit un šeit!
Lai arī Rīcības dienas pagājušas, aicinām un rosinām labos darbus planētai turpināt savā ikdienā.
Kopā mēs varam daudz!

 

Ikgadējā makulatūras un izlietoto bateriju vākšana ir sākusies!

“Zaļā josta” aicina Latvijas  izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju  un makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2020./2021. mācību gadā.

Piedaloties konkursos, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.

 

 

Aicinām bērnus un vecākus iesaistīties SPKC kampaņā “Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas”

Roku mazgāšana ir vienkāršs veids, kā pasargāt gan bērnus, gan pieaugušos no mikrobu izplatīšanās un būt veseliem!

Bērni mācās no pieaugušajiem, tādēļ ir svarīgi, ka vecāki bērnam rāda pozitīvu piemēru, aktīvi iesaistās bērna izglītošanā par pareizas roku higiēnas ievērošanu, kā arī saistošā veidā skaidro gan pareizu roku mazgāšanas tehniku, gan arī situācijas, kad ir nepieciešama roku mazgāšana. Vecāku veltītais laiks, uzmanība un radošie risinājumi roku mazgāšanas skaidrošanā ir ļoti nozīmīga investīcija bērna veselībā un nākotnē. 

Padomi vecākiem bērnu roku mazgāšanas paradumu veidošanai, krāsojamā grāmata pirmsskolas vecuma bērniem un mistera Ziepiņa roku mazgāšanas dziesmiņa šeit!