Jaunumi

Aizvadītas Ekoskolu rīcības dienas 2019. Paldies visiem aktīvajiem dalībniekiem!

Novembra pirmajā nedēļā mūsu Ekoskolas saime iesaistījās gadskārtējās Rīcības dienās, kas ir  plašākā vides kampaņa Ekoskolu tīklā,  lai kopīgiem spēkiem rosinātu cilvēkus izdarīt ilgtspējīgas izvēles labākas un drošākas nākotnes vārdā.

Rīcības dienu moto bija “Par nākotni bez klimata krīzes!” un ikviens tika aicināts mainīt sevi, savu rīcību, nevis klimatu.

Mūsu Rīcības dienu labie darbi:

* Ģimeņu foto akcija  “Dodies dabā bez auto!”   Aktīvākās mūsu audzēkņu ģimenes devās garās pastaigās, fotografējās un bildītes ievietoja sociālajos tīklos ar mirkļbirku #Dedzini kalorijas nevis degvielu!

* 5-6-gadnieku grupās notika interaktīvas nodarbības “Terra ir slima”. Bērni iepazina beļģu autoru foto stāstu par zemeslodes nedienām  un savas izjūtas attēloja zīmējumos;

* 4-5-gadnieki piedalījās radošo darbu konkursā bērnudārziem “Uzliec pauzi plastmasai!”,  lai veicinātu izpratni par plastmasas un mikroplastmasas kaitīgo ietekmi uz vidi un cilvēkiem.  Bērni noklausījās pasaku “Plastmasas lietus” un vizuālās mākslas darbiņos attēloja  pasakā pausto aktualitāti. 

* Visās grupās bērni kopā ar skolotājām iepazina, apsprieda un vizualizēja jauno vides kodeksu jeb zaļo solījumu, kā arī mācījās B.Brices  dziesmiņu “Kas notiek zem zemes”;

* Āra nodarbību dienā, 7.novembrī,  visas grupas devās garās pastaigās un pārgājienos, lai mācītos ārpus ierastās vides. Bērni apmeklēja VUGD Gulbenes depo, Gulbenes valsts ģimnāziju, pabija Sporta centrā, ģimenes studijā Guguce, Spārītes parkā,  noskatījās leļļu izrādi Kultūras centrā un, atgriezušies bērnudārzā, ar lielu aizrautību ugunskurā cepa maizīti;

* Mazās ekopadomes bērni sagatavoja aicinājumu visai pirmsskolas saimei;

* Pieaugušie visu nedēļu  izvēlējās vairāk pārvietoties kājām un sagatavoja vēstuli novada pašvaldībai ar lūgumu izveidot auto stāvlaukumu Dzeguzes ielā.

* Rīcības nedēļas laikā tika savākti un nodoti pārstrādei 360 kg makulatūras.

Esam paveikuši daudzus labus darbus un snieguši savu nelielo pienesumu klimata pārmaiņu mazināšanā. Esam uzzinājuši jaunu informāciju, esam labāk ielāgojuši, ka katra, kaut niecīga, rīcība  ietekmē pasauli. 

PALDIES VISIEM AKTĪVAJIEM RĪCĪBAS DIENU DALĪBNIEKIEM!

Rīcības dienas aizvadītas, tomēr aicinājums  MAINI SEVI, NEVIS KLIMATU paliek spēkā!

Rīcības dienu foto: šeit!